زنجیرچرخ پارچه ای

  زنجیر چرخ پارچه ای برای اولین بار در سال 2005 وارد بازار اروپا شد. دلیل اصلی ابداع این محصول وجود مشکلات فراوان در سایر انواع زنجیر چرخ های مرسوم بود. جنس این نوع پارچه تا قبل از آن به عنوان اسرار نظامی به شمار می رفت و کاربردی نظامی داشت. اما به تدریج به عنوان ابزاری جهت جلوگیری از لغزش و سر خوردن برای خودروهای سواری و تجاری در اختیار عموم قرار گرفت. این محصول در بازار کشور ما برای اولین بار عرضه شده است.


جنس و همچنین نوع بافت این پارچه کاملاً خاص بوده و برای همین هدف ساخته شده است. این نوع پارچه بر خلاف سایر زنجیر چرخ ها که با ایجاد گیر در داخل برف مانع از سر خوردن می شوند، به کمک اصطکاک زیادی که با سطح برف ایجاد می کند باعث جلوگیری از سر خوردن خودرو بر روی سطوح برفی و یخی می گردد. این عملکرد مزیت بسیار بزرگی است، زیرا سایر زنجیر چرخ ها در برف های عمیق و یا نرم بیشتر باعث فرو رفتن خودرو در داخل برف می گردند، در صورتی که این نوع زنجیر چرخ با ایجاد اصطکاک با سطح برف مانع از فرو رفتن خودرو به داخل آن می گردد.

به دلیل نوع طراحی و ساخت آن به راحتی بر روی تمامی انواع خودروها قابل استفاده است. نصب آن بسیار ساده و در کمترین زمان ممکن و به مانند پوشیدن جوراب به پای خودرو (حدود 45 ثانیه) انجام می گیرد و مشکلات و سختی های نصب زنجیر چرخ های معمولی را ندارد.

مطلب قابل توجه در استفاده از این زنجیر چرخ این است که همانند زنجیر چرخ های معمولی برای افزایش عمر بایستی آن را بر روی برف و یخ یا زمین خیس استفاده نمائیم. سهولت باز و بسته کردن این زنجیر چرخ به کاربر این اجازه را می دهد تا پس از عبور از جاده های برف و یخی به سرعت آن را از خودرو باز کرده و به مسیر خود ادامه دهد.

ساخته شده به سفارش پژو

AutoSock® made for Peugeot

این محصول توسط شرکت آلمانی AutoSock و به سفارش شرکت پژو ساخته شده و در سبد محصولات آپشن کمپانی پژو قرار داده شده است.

شرکت AutoSock بر پایه دانش و تجربه فنی و بر اساس آخرین تکنولوژیهای روز این نوع محصولات را برای انواع خودروهای سواری، کامیون، کشنده، لیفتراک و... با سایزهای مختلف لاستیک تولید و ارایه می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این محصول و این شرکت می توانید به وب سایت آن به آدرس www.AutoSock.com مراجعه فرمایید.

مزایای استفاده از روکش پارچه ای AutoSock

 • اصطکاک عالی در زمستان
 • تایید شده توسط موسسه TUVآلمان و خودروسازهای معتبر دنیا(از جمله پژو)
 • ساده و سریع در نصب حتی در شرایط جوی سرد و سخت
 • سبک و آسان در نگهداری
 • آرامش در رانندگی - عدم ایجاد صدا و لرزش در اتاق خودرو
 • عدم آسیب به لاستیک خودرو
 • تنظیم شونده خودکار در مرکز چرخ
 • قابل استفاده مجدد و قابل شستشو توسط ماشین لباسشویی
 • قابل بازیافت و دوستدار محیط زیست
 • قابل استفاده در رینگهای آلومینیومی (حتی در رینگهایی که استفاده از زنجیر چرخ روی آنها غیرمجاز است)
 • عدم صدمه و خط و خش به رینگهای آلومینیومی
 • قابل استفاده بر روی خودروهای دارای ارتفاع کم و حدفاصل ناچیز بین چرخ و بدنه
 • بهبود عملکرد سیستمهای الکترونیکی ABS و ESPعدم آسیب رسانی به سیستم ABS

در مورد خودروهایی که مجهز به سیستم ترمز ABS هستند استفاده از زنجیر چرخ های معمولی مجاز نیست. به این دلیل که این نوع زنجیر چرخ ها با بوجود آوردن ارتعاش بر روی چرخ ها باعث اختلال در عملکرد سنسورهای این سیستم شده و عملاً این سیستم را از مدار خارج می کند. این اختلال در عملکرد سیستم ABS می تواند بسیار خطر آفرین باشد و به عدم توانایی در کنترل خودرو بیانجامد. با استفاده از زنجیر چرخ پارچه ای این مشکل کاملاً رفع خواهد شد. به این دلیل که نوع عملکرد آن کاملاً متفاوت بوده و سطح آن کاملاً صاف است و هیچ گونه ارتعاشی بر روی چرخ ها ایجاد نخواهد کرد.

جلوگیری از آسیب رساندن به سیستم تعلیق، کمک فنرها و جلوبندی خودرو

به دلیل عدم ایجاد ارتعاش بر روی چرخ ها، آسیبی به سیستم تعلیق و کمک فنرها وارد نخواهد کرد و هیچ گونه سروصدا و ارتعاشی نیز برای سرنشینان خودرو ایجاد نخواهد شد و علیرغم حرکت در برف، راحتی سرنشینان هیچ خللی نخواهد دید.

عدم آسیب به تایر خودرو یا آسفالت جاده

استفاده از زنجیر چرخ معمولی معمولا باعث آسیب و از بین رفتن تایر خودرو و همچنین آسفالت جاده ها می شود. از این رو استفاده از زنجیر چرخ های رایج فعلی در بسیاری از کشورهای اروپائی ممنوع بوده و غیر مجاز شمرده می شود. با استفاده از زنجیر چرخ پارچه ای علاوه بر جلوگیری از آسیب های وارده به خودرو و لاستیک آن می توانیم از آسیب رسیدن به جاده ها نیز جلوگیری کنیم.

عدم تولید سر و صدا

برخلاف زنجیرچرخهای فلزی که بسیار پر سر و صدا هستند استفاده از این نوع زنجیرچرخ سر و صدایی ندارد.


مقاومت پارچه در برابر سایش و خوردگی

این نوع پارچه بر اساس استانداردهای ISO موجود، از لحاظ مقاومت در برابر کشش و سایش تحت آزمون قرار گرفته و کلیه الزامات این استانداردها را برآورده کرده است. همچنین این زنجیر چرخ بر روی سطوح برفی، یخی و همچنین سطح آسفالت خیس و بارانی مورد آزمایش قرار گرفته و کلیه تست های ترمز، فرمان پذیری و سایر تست های عملکردی را با موفقیت گذرانده است.

همچنین این محصول گواهی آزمون از موسسه استاندارد TÜV آلمان را داراست.

 

راهنمای نصب

نصب آن بسیار ساده است و در سه مرحله کوتاه و در کمتر از یک دقیقه انجام می شود:

خودرو را در سطحی صاف و بدون شیب متوقف کرده و ترمزدستی را بکشید. روکش بایستی بر روی چرخهای محرک (مثال: چرخهای جلو در خودروهای دیفرانسیل جلو) نصب گردد. قبل از هر چیز از دستکشهایی که به همراه پکیج عرضه می شود استفاده نمایید.

۱- از بالای لاستیک شروع کرده و بند لاستیکی دور پارچه را از بالا به پشت چرخ بیاندازید. از اطراف آنرا به پایین کشیده تا بند بطور کامل در پشت لاستیک جای گیرد. سپس بندهای نارنجی را طوری بکشید تا مرکز بعلاوه وسط چرخ قرار گیرد.

۲- هنگامیکه همه قسمتها به جز قسمت پایینی لاستیک در جای خود قرار گرفت خودرور را حدود ۱ متر به جلو یا عقب حرکت دهید.

۳- قسمت باقیمانده را روی لاستیک بکشید. درصورت قرار نداشتن در مرکز چرخ، پس از شروع به حرکت بصورت خودکار در مرکز قرار خواهد گرفت.

بازکردن آن از روی چرخ نیز بسیار آسان بوده و کافی است عکس مراحل فوق عمل نمایید.


توجه: این محصول فقط می بایستی بر روی سطوج یخی و برفی استفاده گردد و بلافاصله پس از بهبود شرایط جاده و پارک خودرو می بایستی خارج گردد. همانند استفاده از هر زنجیر چرخی، هنگام شروع به حرکت هیچ شخصی نباید در پشت خودرو قرار گیرد، چرا که ممکن است قطعات پراکنده شده سنگ یا یخ به اطراف باعث آسیب گردد.

حداکثر سرعت مجاز در هنگام استفاده از آن، 50Km/h می باشد.

تعرفه ها

برای تهیه و خرید کالای موردنظر به فروشگاه آنلاین مراجعه فرمایید.

  اقلام

قیمت

(تومان)

موجودی
زنجیر چرخ پارچه ای
185،000

150،000

خیر

خرید از فروشگاه آنلاین


نظرسنجی

با مطالعه این صفحه؟
ثبت نظر  نمایش نتایج

تجربیات مشتریان

این ستون حاوی نظرات مشتریان استفاده کننده از روکش ضدلغزش زمستانی می باشد.

پیام شما

ارسال پیام

فیلد های ضروری

اطلاعات تماس شما

پیام شما

درمیان گذاشتن تجربیات خود با دیگران

چنانچه قبلاْ نزد ما روکش ضدلغزش زمستانی برای خودروی خود تهیه کرده اید، می توانید تجربیات خود را پیرامون استفاده و نحوه عملکرد آن با دیگران درمیان بگذارید. مطالب خود را ابتدا با ذکر مشخصات خودروی خود شامل نوع خودرو(206-207-206SD) و تیپ آن، نوع گیربکس(دستی-اتوماتیک)، مدل(سال ساخت) و کیلومتر کارکرد و همچنین تاریخ نصب آن شروع نمایید. بدیهی است مشخصات فردی شما نزد ما محفوظ مانده و منتشر نحواهد شد. همچنین مطالب ارسالی پس از بررسی سوابق و اطمینان از اینکه از سوی مشتریان ما ارسال شده اند منتشر خواهد شد.

فیلد های ضروری

اطلاعات تماس شما

پیام شما