آپدیت ECU

شرکت پژو در راستای کسب رضایت مشتریان خود، اقدام به ارایه نرم افزارهای جدیدتر و رفع مشکلات قبلی گزارش شده بر روی خودروهای خود می نماید. این نرم افزارها شامل به روزرسانی ECUهای مختلف است که امکانات جدیدی به خودروها اضافه می نماید.

مدلهای مختلف خودروهای 206 و 206SD و 207i دارای ECUهای متفاوتی می باشند که هر کدام از آنها قابلیت آپدیت شدن و به روزرسانی را دارا می باشند.

در برخی موارد علت ارایه این آپدیتها توسط پژو نقص فنی در خودروها است که در بعضی از آنها، ایران خودرو در فراخوانهایی با آپدیت ECU مشکل را برطرف کرده است. به عنوان نمونه می توان به ایراد چوب کردن ترمز هنگام سرد بودن خودرو بر روی خودروهای اتوماتیک اشاره کرد که با آپدیت ECU این خودروها مشکل تا حدود زیادی برطرف می گردد.

برخی ایرادات دیگر نیز وجود دارند که با آپدیت ECU برطرف خواهند شد. مثلاً روشن ماندن دایمی چراغ چک موتور در پشت آمپر به دلیل ایراد دریچه گاز در خودروهای 1600 دارای دریچه گاز پلاستیکی. در اینگونه موارد معمولاً ایراد از طریق تعویض دریچه گاز برطرف می گردد، درصورتیکه به عنوان اولین مرحله اشکال یابی، می بایستی ابتدا ایراد نرم افزاری برطرف شده و درصورت برطرف نشدن مشکل اقدام به تعویض دریچه گاز گردد.

علت دیگر ارایه نرم افزار جدیدتر، بهبود شرایط کارکرد موتور و بهینه سازی مصرف سوخت است.

در کل ممکن است برای کلیه خودروهای تولیدی، نرم افزار جدیدتری توسط پژو ارایه شده باشد که ابتدا می بایستی توسط دستگاه مخصوص دیاگ پژو-سیتروئن چک شده و درصورت وجود نرم افزار جدیدتر، به روزرسانی شود.


نحوه نصب

نصب نرم افزار بدون دستکاری و باز کردن ECU بوسیله تجهیزاتی خاص و فقط از طریق اتصال به پورت دیاگ خودرو (OBD-II) انجام خواهد شد. به همین دلیل گارانتی خودرو نیز محفوظ مانده و نگرانی از این بابت وجود نخواهد داشت.


سلامت فنی خودرو

قبل از هر چیز از سلامت فنی خودروی خود مطمئن شوید. درصورت نقص فنی هر چند کوچک در خودرو(اعم از عدم کارکرد صحیح یا کثیفی انژکتورها، برق رسانی کویل، شمعها، تایم نبودن تسمه تایم و ...) این نرم افزارها نمی توانند به خوبی عمل کنند و تاثیر موردانتظار چشمگیر نبوده و یا اثرگذار نخواهد بود.در اینصورت خودرو دارای نقص مکانیکی بوده و این موضوع مانع از عملکرد صحیح و اثربخشی مفید نرم افزار می گردد.

برخی از اشکالات فنی که می تواند در این مورد تاثیرگذار باشد:

 • عدم کارکرد مطلوب دریچه گاز
 • عدم کارکرد صحیح یا کثیفی انژکتورها
 • مشکل در برق رسانی کویل
 • مناسب نبودن و یا عمر بالای شمعها
 • تایم نبودن تسمه تایم
 • و ...

اگر احساس می کنید خودروی شما نسبت به سایر خودروهای مشابه از ضعفهای حرکتی برخوردار است، ابتدا با تست تعویض قطعات مختلف از صحت عملکرد بخشهای مکانیکی و برقی آن اطمینان حاصل کرده و پس از رفع مشکل و نرمال شدن خودرو، اقدام به نصب نرم افزارهای جدید نمایید.


موتورهای 1600 سی سی

متناسب با نوع دریچه گاز، نرم افزاری جداگانه بر روی ECU موتور نصب می باشد. این نرم افزارها قابل ارتقا به نسخه جدیدتری است.

توجه: برای اطلاع از نوع دریچه گاز خودروی خود، به توضیحات مندرج در صفحه انواع دریچه گاز مراجعه نمایید.

قابلیتهای مشترک این نرم افزارها بدین شرح هستند:

 • بهبود عملکرد شتاب و کشش موتور
 • بهینه تر شدن مصرف سوخت
 • رفع تاخیر پدال گاز در هنگام شروع به حرکت (علی الخصوص هنگام روشن بودن کولر)
 • رفع ایراد چوب کردن ترمز هنگام سرد بودن موتور برای خودروهای مجهز به گیربکس اتوماتیک

نرم افزار آپدیت دریچه گاز پلاستیکی

این نرم افزار برای رفع خطای دریچه گاز و بهبود عملکرد شتاب و کشش خودرو موثر است. در خودروهای مجهز به دریچه گاز پلاستیکی مدل 89 و اوایل 90 مشاهده می گردد که چراغ چک در پشت آمپر به علت خطای دریچه گاز روشن شده و به هیچ عنوان رفع نمی گردد. این آپدیت جهت رفع این مشکل در قدم اول توصیه می گردد و در قدم بعدی درصورت عدم رفع مشکل، دریچه گاز باید تعویض گردد.

نکته: عمده خودروهای دارای دریچه گاز پلاستیکی که با این مشکل مواجه نیستند، استفاده از نرم افزار سوپرچیپ برای آنها توصیه می گردد.

نرم افزار آپدیت دریچه گاز فلزی

این نرم افزار برای بهبود عملکرد شتاب و کشش خودرو موثر است. خودروهای مجهز به دریچه گاز فلزی با اعمال نرم افزار جدید، بهبود در شتاب خودرو و عملکرد بهتر موتور را حس خواهند کرد.

همچنین این آپدیت سبب بهینه تر شدن مصرف سوخت شده و تاخیر پدال گاز را بهبود می بخشد.


موتورهای 1400 سی سی

برای موتورهای 1400cc دو نوع دریچه گاز سیمی و برقی وجود دارد و برای هر کدام نرم افزاری جداگانه. این نرم افزارها قابل ارتقا به نسخه جدیدتر می باشد.

قابلیتهای عمده این نرم افزارها بدین صورت می باشد:

 • بهبود جزیی شتاب و کشش موتور
 • بهینه شدن جزیی مصرف سوخت

تعرفه ها

تعرفه خدمات نرم افزاری به شرح زیر می باشد:

 نرم افزار
 هزینه (تومان)
زمان
آپدیت نرم افزار موتورهای 1600cc
100،000 00:30
آپدیت نرم افزار موتورهای 1400cc
50،000 00:30

نظرسنجی

با مطالعه این صفحه؟
ثبت نظر  نمایش نتایج

پیام شما

ارسال پیام

فیلد های ضروری

اطلاعات تماس شما

پیام شما

تجربیات مشتریان

این ستون حاوی نظرات مشتریان استفاده کننده از نرم‌افزار آپدیت ECU می باشد.

درمیان گذاشتن تجربیات خود با دیگران

چنانچه قبلاْ نزد ما نرم‌افزار آپدیت ECU بر روی خودروی خود نصب کرده اید، می توانید تجربیات خود را پیرامون تاثیر آن روی خودرو و مزایا و معایب آن با دیگران درمیان بگذارید. مطالب خود را ابتدا با ذکر مشخصات خودروی خود شامل نوع خودرو(206-207-206SD) و تیپ آن، نوع گیربکس(دستی-اتوماتیک)، مدل(سال ساخت) و کیلومتر کارکرد و همچنین تاریخ انجام آن شروع نمایید. بدیهی است مشخصات فردی شما نزد ما محفوظ مانده و منتشر نحواهد شد. همچنین مطالب ارسالی پس از بررسی سوابق و اطمینان از اینکه از سوی مشتریان ما ارسال شده اند منتشر خواهد شد.

فیلد های ضروری

اطلاعات تماس شما

پیام شما